نکات مهم در خرید ماشین شارژی بچه‌گانه
قبل از خرید هر نوع ماشین شارژی باید به نکات مهمی توجه داشته باشید:
سایز ماشین: اولین نکته‌ای که هنگام خرید ماشین شارژی باید به آن توجه داشته باشید، سایز آن است. اگر فضای منزل شما بزرگ است یا حیاط مناسب برای بازی دارید می‌توانید از اتومبیل‌های سایز بزرگ‌تر برای فرزند خود تهیه کنید. در فضاهای کوچک‌تر و آپارتمانی از اتومبیل‌های سایز کوچک‌تر خریداری کنید.
ایمنی وسیله نقلیه: ایمنی ماشین‌های شارژی شاید مهم‌ترین نکته برای خرید باشد. سلامت کودک شما نباید به هیچ عنوان به خطر بیفتد. نحوه ساخت ماشین باید به گونه‌ای باشد که در تمام مدت بازی کودک خطری او را تهدید نکند. جنس بدنه، اندازه چرخ‌ها، نوع شاسی و مواردی از این قبیل در ایمنی ماشین شارژی کودک شما تاثیر دارد.
باتری ماشین شارژی: ماشین‌های شارژی بچگانه انواع مختلفی دارد. همچنین دارای باتری‌های قوی دارند که برای مدت زمان نسبتا طولانی روشن بمانند. هنگام خرید ماشین بچگانه به میزان برق مصرفی و همچنین مدت دوام باتری توجه داشته باشید.
سرعت ماشین: ماشین‌های شارژی در سرعت‌های مختلف طراحی شده‌اند. یکی از معیارهایی که می‌تواند تاثیر زیادی در رضایت کودک شما از ماشین شارژی داشته باشد، سرعت آن است.
ظرفیت ماشین: ماشین‌های شارژی دونفره می‌تواند یکی از موارد بسیار جذاب برای کودک شما باشد. اگر ماشین بیش از یک نفر ظرفیت داشته باشد، کودک شما می‌تواند با برادر یا خواهر و حتی دوستان خود بازی کند و از این وسیله لذت ببرد.
دستگاه پخش کننده: بعضی ماشین‌های شارژی دارای دستگاه پخش کننده هستند. یک دستگاه پخش MP3 در داشبورد وجود دارد تا کودک شما هنگام گشت و گذار در اطراف بتواند آهنگ خود را پخش کند.
رنگ ماشین بچگانه: هنگام خرید ماشین شارژی به رنگ آن نیز توجه داشته باشید. می‌توانید از رنگ‌های شاد و جذاب برای کودکان خود تهیه کنید تا در کنار بازی و سرگرمی، روحیه کودکان شما نیز حفظ شود.
قیمت ماشین شارژی کودک
تمام موارد ذکر شده در بالا بر قیمت ماشین شارژی تاثیر می‌گذارد. می‌توانید قبل از خرید تمام موارد موردنظر خود را بررسی کنید تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین گزینه را برای کودک خود انتخاب کنید.
ماشین شارژی کودک یکی از جذاب‌ترین و مهیج‌ترین وسایل بازی کودکان است. گاهی اوقات این وسیله اینقدر محکم و پرقدرت است که تمام اعضای خانواده را سرگرم می‌کنند.
امکانات ماشین‌های شارژی
علاوه بر امکانات ضروری که تقریبا تمام ماشین‌های شارژی کودکان دارند، بسیاری ویژگی‌ها و امکانات جانبی نیز وجود دارد که هنگام خرید باید به آن‌ها توجه داشته باشید. برخی مدل‌ها دارای ریموت کنترل از راه دور هستند. این ریموت می‌تواند در زمان‌هایی که خطری کودک را تهدید می‌کند توسط والدین به کار گرفته شود. بسیاری از مدل‌های ماشین‌های الکتریکی دارای نورپردازی‌های جالبی هستند که هیجان کودک را چند برابر می‌کنند. برخی نیز دارای سوئیچ، دنده، درب‌های کنترلی و حتی صندوق عقب هستند. برای خرید یک وسیله مطمئن و کارآمد باید به تمام نکات بررسی شده دقت کنید.